Automasaż twarzy

Codzienne ruchy mimiczne, stres, siedzący tryb życia powodują spięcia mięśni twarzy i szyi. Również spięta obręcz barkowa wpływa niekorzystnie na struktury powięziowo-mięśniowe twarzy. Jeśli taki stan utrzymuje się prze długi okres czasu, wpływa to na nadaktywność skurczową mięśni twarzy lub ich ”rozciągnięcie”, powodując przedwczesne pojawienie się zmarszczek oraz wiotczenie struktur miękkich.

Czym jest automasaż twarzy?

Dlaczego potrzebny Ci automasaż twarzy? Codzienne ruchy mimiczne, stres, siedzący tryb życia powodują spięcia mięśni twarzy i szyi. Również spięta obręcz barkowa wpływa niekorzystnie na struktury powięziowo-mięśniowe twarzy. Jeśli taki stan utrzymuje się prze długi okres czasu, wpływa to na nadaktywność skurczową mięśni twarzy lub ich ”rozciągnięcie”, powodując przedwczesne pojawienie się zmarszczek oraz wiotczenie struktur miękkich.

Dlaczego warto regularnie masować twarz

Pod wpływem dotyku, ucisku i masażu, dochodzi do rozgrzania i poprawy ukrwienia tkanek. Dzięki temu z komórek usuwane są toksyny, które m.in. są przyczyną braku rozluźnienia mięśni twarzy. Masaż usuwa oznaki zmęczenia i stresu.

Zakres technik stosowanych podczas konsultacji

W zależności od potrzeb dobierane są różne techniki stymulacji.  W przypadku gdy twarz ma tendencję do zastojów limfy, wdraża się odpowiednie metody drenażu. Automasaż jest w stanie poprawić kondycję całej twarzy, szyi i obręczy barkowej. Może skorygować opadające powieki, bruzdy na czole, unieść owal, zminimalizować zmarszczki wokół ust, bruzdy nosowo-wargowe, lwią zmarszczkę czy inne niedoskonałości. W ramach nauki wykorzystujemy automasaż bukkalny, mioplastyczny, powięziowy czy drenaż limfatyczny. Wszystko zależy od tego, jakie efekty chcemy uzyskać.

Jak działa automasaż twarzy

Poprzez automasaż tkankom dostarczamy tlenu i substancji odżywczych. Pozwala to na sprawne odprowadzenie nagromadzonych w tym miejscu toksyn i szybszą regenerację tkanek. Sztywne i spięte mięśnie odzyskują swoje właściwe napięcie i elastyczność. Efektem automasażu jest przede wszystkim szybkie rozluźnienie w miejscu napięcia i zmniejszenie zmarszczek i/lub zapobieganie ich powstawania.

Dla kogo przeznaczony jest automasaż

Każda osoba, która chce poprawić wygląd swojej twarzy w sposób naturalny, może umówić się na konsultacje. Z uwagi na indywidualnie dobierane techniki, nie ma przeciwwskazań do wykonywania automasażu.

Podczas wizyty przeprowadzany jest wywiad, na podstawie którego dobierane są odpowiednie techniki automasażu. Techniki te systematycznie praktykujesz w domu. Miesiąc po konsultacji umawiamy się na spotkanie kontrolne. Podczas spotkania weryfikujemy poprawność wykonywanych technik, wprowadzamy ewentualne korekty. Po trzech miesiącach zaleca się powtórzenie sesji, celem zmiany rodzaju stymulacji mięśni, tak aby efekty były jak najbardziej optymalne.

Dla optymalnych efektów warto połączyć pracę manualnego automasażu z jogą twarzy.

Cena konsultacji (w tym materiał filmowy oraz wizyta kontrolna) – 280,00 zł
Czas trwania wizyty 1h 30 min

Jeśli nie możesz spotkać się ze mną w gabinecie, zapraszam Cię do wspólnej konsultacji on-line.

 
 
 
Przewiń na górę