Akupunktura kosmetyczna twarzy

Akupunkturę kosmetyczną poleca się kobietom po 35. roku życia. Jeśli skóra jest zniszczona nadmiernym opalaniem i niehigienicznym trybem życia poleca się akupunkturę kosmetyczną także młodszym kobietom.

Akupunktura kosmetyczna twarzy

Czym jest akupunktura kosmetyczna?

Zalety akupunktury kosmetycznej to skuteczność, naturalność, nieinwazyjność, działanie nie tylko w miejscu terapii, ale na kondycję całej twarzy. Jest niezwykle skuteczną metodą opóźniającą procesy starzenia, poprawia elastyczność skóry, pomaga również w walce z trądzikiem.
Przed zabiegiem akupunktury niezbędna jest konsultacja – ocena stanu zdrowia i skóry oraz wykluczenie przeciwwskazań do stosowania akupunktury. Punkty wybiera się indywidualnie, zależnie od rejonów występowania zmarszczek, kształtu twarzy, potrzeb skóry i mięśni. Samo wkłucie nie jest bolesne (w niektórych punktach wywołuje lekki dyskomfort). Cały seans trwa ok. 90 minut. Zabieg akupunktury kosmetycznej połączony jest z krótkim masażem twarzy, szyi i obręczy barkowej, co lepiej przygotuje twarz do zabiegu.

Zazwyczaj stosuje się serię minimum kilkunastu zabiegów, jednak ich ostateczną ilość zawsze dobiera specjalista, na pierwszym spotkaniu. Pierwsze 4-6 zabiegów wykonuje się dwa razy w tygodniu, kolejne raz w tygodniu. Dla podtrzymania efektu, po zakończeniu całej serii, warto udać się na zabieg akupunktury kosmetycznej raz w miesiącu.

Jakie są efekty akupunktury kosmetycznej?

Ten prosty zabieg spowalnia procesy starzenia, zmniejsza istniejące zmarszczki i rozjaśnia skórę. Poprawia ukrwienie i mikrokrążenie oraz ułatwia oczyszczanie się skóry, zmniejsza i wygładza blizny. Zwiększa zdolność regeneracji komórek w skórze i wytwarzania nowych włókien kolagenowych, co widocznie poprawia jędrność, napięcie i elastyczność skóry. Stosowana systematycznie, w widoczny sposób opóźnia procesy starzenia.

Podczas zabiegu, igły umiejscowione są w tzw. punktach mieridianowych, równoważąc energię w obszarze całej głowy. Specjalnie dobrane protokoły, stymulują mięśnie jak i skórę co wpływa na lepsze ukrwienie tkanek, zapewnia im dostarczenie tlenu i substancji odżywczych, sprzyja ich lepszemu nawodnieniu, przyspiesza usuwanie szkodliwych substancji. Zabieg wyrównuje tonus mięśniowy co wpływa na spłycenie zmarszczek i jęrność mięśni.

Zabieg w zauważalny sposób poprawia gęstość tkanek i grubość skóry. Akupunkturą kosmetyczną można całkowicie zlikwidować pierwsze oznaki starzenia się – kurze łapki czy inne zmarszczki np. w rejonie ust czy czoła. Nakłucia unoszą owal twarzy, znacznie redukując nadmiar skóry w rejonie żuchwy. Akupunktura utrzymuje skórę w bardzo dobrej kondycji.

Kiedy można spodziewać się efektów?

Już po kilku zabiegach wygląd skóry jest wyraźnie zmieniony – staje się bardziej napięta, gładsza, promienna. Pierwsze widoczne oznaki odmładzającego działania akupunktury kosmetycznej można dostrzec po kilku zabiegach, ale na prawdziwy efekt trzeba poczekać około 30 dni od ostatnich nakłuć. Dlaczego? Igła wkłuta w tkanki to bodziec pobudzający punkty bioaktywne. Procesy regeneracji zostają uruchomione, ale musi minąć wiele dni, by ich skutki znalazły odzwierciedlenie na powierzchni skóry.

Przeciwwskazania do wykonania akupunktury kosmetycznej

Zabiegów akupunktury kosmetycznej nie wykonuje się u osób z ciężkimi zaburzeniami krzepnięcia krwi oraz w ciężkich chorobach skóry, a także u osób z nieustabilizowanym ciśnieniem tętniczym. Akupunktura może być niewskazana w niektórych chorobach serca, ale to ocenia specjalista kwalifikujący do zabiegu. Akupunktury kosmetycznej nie wykonuje się w ciąży, w pierwszych dniach menstruacji (ze względu na nadwrażliwość na ból oraz zwiększone napięcie mięśni), w momentach silnego pobudzenia psychicznego i u osób będących pod wpływem alkoholu. Ostrożność wskazana jest u pacjentów zażywających leki zmniejszające krzepliwość krwi. Przed zabiegiem nie należy więc brać aspiryny i preparatów złożonych mających w składzie kwas acetylosalicylowy czy heparynę oraz innych środków wpływających na agregację płytek krwi.

Komu dedykowana jest akupunktura kosmetyczna?

Akupunkturę kosmetyczną poleca się kobietom po 30-tym roku życia. Jeśli skóra jest zniszczona nadmiernym opalaniem i niehigienicznym trybem życia poleca się akupunkturę kosmetyczną także młodszym kobietom. Jest znakomita dla pań, które nie chcą lub nie mogą stosować bardziej inwazyjnych metod odmładzania – operacji plastycznych oraz wstrzykiwania w skórę wypełniaczy lub toksyny botulinowej.

Cena podstawowego zabiegu – 180,00 zł

Cena zabiegu rozszerzonego – 180,00 zł wzwyż

Czas trwania 1,5 h