Psychosomatyczny masaż twarzy

Jest techniką masażu mającą na celu przywrócenie ludzkiego zdrowia psychofizycznego. Swoim zasięgiem obejmuje obszar twarzy szyi i dekoltu. Struktura masażu wykorzystuje asynchroniczne i asymetryczne ruchy głaszczące, wykonywane w określonym rytmie. Masaż psychosomatyczny to swoisty tanieć terapeuty wokół masowanego.

Czym charakteryzuje się psychosomatyczny masaż twarzy?

Jest techniką masażu mającą na celu przywrócenie ludzkiego zdrowia psychofizycznego. Swoim zasięgiem obejmuje obszar twarzy szyi i dekoltu. Struktura masażu wykorzystuje asynchroniczne i asymetryczne ruchy głaszczące, wykonywane w określonym rytmie. Dzięki temu tworzy mocny przepływ impulsów nerwowych z receptorów skórnych (dotykowych, temperaturowych, proprioreceptorów), a także zmysłów (słuchu, węchu wzroku) do ośrodkowego układu nerwowego, któremu towarzyszą uczucia euforyczne, wprowadzając osobę masowaną w tan głębokiego relaksu. W masażu wykonywane są również techniki terapii czaszkowo-krzyżowej. Masaż psychosomatyczny to swoisty taniec terapeuty wokół masowanego. Masaż wykonywany zgodnie ze standardami szkoły światowej sławy dr. Sergey’a Shchurevich’a, wirtuoza pracy manualnej z twarzą.

Dlaczego warto wybrać się na psychosomatyczny masaż twarzy?

Głębokie ruchy gładzące działają na poziomie mięśniowo-powięziowym i rozwiązują problemy związane ze skurczami mięśni i przeciążeniem. Przyczyniają się do rozluźnienia włókien mięśniowych i harmonizacji procesów skurczowych i relaksacyjnych w tkance mięśniowej. Synergia oddziaływania na rożne receptory i asynchroniczne wykonywanie ruchów masujących przynosi ukojenie ciała i umysłu. Głównymi efektami masażu psychosomatycznego są:

  • minimalizowanie negatywnych skutków stresu na organizm
  • zrównoważenie snu
  • harmonizacja tonusu mięśni
  • zmniejszenie nasilenia zespołu bólowego (migreny)
  • zmniejszenie ciśnienia wewnątrzczaszkowego i tętniczego
  • zmniejszenie podatności na sytuacji stresowe i lęki.

 

Dla kogo przeznaczony jest psychosomatyczny masaż twarzy?

Masaż psychosomatyczny jest dla każdego, gdyż doznania płynące z masażu wpływają pozytywnie na całe ciało i umysł. Nie ma tutaj przeciwwskazań. Natomiast szczególnie korzystnie oddziałuje na osoby narażone na częste sytuacje stresowe, cierpiące na zespół chronicznego zmęczenia, stany lękowe, depresję, choroby psychosomatyczne, bóle głowy i mięśni, bezsenność

 

Czas trwania masażu: 70 minut

Cena: 220,00 zł

 
 
 
Przewiń na górę