Kurs intradermalnej biorewitalizacji skóry

Kurs w oparciu o techniki akupunktury kosmetycznej skupia się na poznaniu technik zastymulowania procesów naprawczych na poziomie skóry, celem redukcji blizn, zmarszczek czy przebarwień.

Kurs intradermalnej biorewitalizacji skóry

Intradermalna biorewitalizacja skóry to szkolenie w oparciu o techniki akupunktury kosmetycznej. Skupia się na poznaniu technik zastymulowania procesów naprawczych na poziomie skóry, celem redukcji blizn, zmarszczek czy przebarwień.

Zakres szkolenia

Podczas kursu nauczysz się jak w sposób bezpieczny pracować z technikami pinezkowania aby aktywować odnowę komórkową skóry. Intradermalna biorewitalizacja skóry polega na wkłuwaniu malutkich igiełek w miejsca, gdzie widoczne są zmarszczki czy bruzdy, blizny oraz przebarwienia.

Procesy naprawcze na polu pracy z akupunkturą kosmetyczną, zostały udowodnione wieloma badaniami. Niektóre z nich to te w zakresie redukcji:

przebarwień

– zmarszczek (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4434186/) 

blizn potrądzikowych.

Udział w kursie nie wymaga znajomości zasad Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, z uwagi na to, że techniki intradermalnej biorewitalizacji skóry, polegają tylko i wyłącznie na pracy z warstwą środkową skóry. Nie pracuje się na meridianach.

Szkolenie trwa 3 dni i podzielone jest na 4 moduły.

Moduł on-line

Teoria:

Podstawy bezpieczeństwa pracy z przerywaniem ciągłości skóry (BDO, kwalifikacje, regulacje prawne).

Ważne informacje w zakresie optymalizacji efektów zabiegu (odżywianie i suplementacja).

Moduł stacjonarny w podziale na obszary tematyczne

Redukcja zmarszczek

Z wiekiem fibroblasty, czyli komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny, nie działają już tak aktywnie. Według badania z 2019 r. „Kolagen, który jest głównym składnikiem macierzy zewnątrzkomórkowej (ECM), ulega fragmentacji a jego całkowita ilość spada”. Badania wskazują również na spadek zawartości włókien elastynowych w starzejącej się skórze. Obniżenie poziomu funkcjonalnych składników skóry, takich jak kolagen i elastyna, powoduje pojawienie się cech starzenia, takich jak zmarszczki czy zmniejszona elastyczność. Zabieg intradermalnej biorewitalizacji skóry jest w stanie poruszyć i zaktywować  zdegradowaną tkankę łączną twarzy. W rezultacie twarz odzyskuje młodzieńczy wygląd.

Zabieg polegający na mikronakłuciu intradermalnymi igłami powoduje mikrourazy skóry. Podskórne uszkodzenie igłą intradermalną pobudza naturalną odpowiedź immunologiczną skóry do naprawy mikrourazów. W efekcie łagodnieją drobne linie i zmarszczki.

Terapia blizn

Podczas sesji akupunktury skóra jest nakłuwana maleńkimi igłami, przez co reaguje szybko, przyspieszając gojenie się ran. Rozbijane są zwłóknienia aktywowane są procesy regeneracjyjne tkanek. Przynosi to korzyści w przypadku redukcji blizn, w tym blizn potrądzikowych. Zabiegi intradermalnej biorewitalizacji skóry są również w stanie fizycznie rozbić niektóre nagromadzone zwłóknienia i zrosty, które mogą towarzyszyć obszarom z bliznami.

intradermalna biorewitalizacja skóry

Redukcja przebarwień

Sam zabieg polega na zastymulowaniu miejscowego stanu zapalnego, celem poprawy krążenia krwi, pobudzenia procesów regeneracyjnych, tak aby wpłynąć na lepszy metabolizm komórek skóry. Skuteczność akupunktury kosmetycznej w leczeniu przebarwień wynosi 87-96%.

Termin i miejsce szkolenia

Termin szkolenia: 13-15 Styczeń 2023

Czas trwania modułu on-line 1 dzień

13 stycznia w godzinach 10.00-14.00

Czas trwania modułu stacjonarnego 2 dni

14 stycznia w godzinach 10.00-18.00

15 stycznia w godzinach 10.00-18.00

Cena szkolenia 3 500,00 zł w tym zaliczka 500,00 zł któa stanowi potwierdzenie rezerwacji miejsca.

Miejsce szkolenia: Kraków, Kluczborska 15/1 LU. 

W cenie materiały szkoleniowe oraz igły intradermalne.

Rezerwacja miejsc pod nr tel: 502 604 568 lub pod adresem akademia@biomedskin.pl

Przewiń na górę