Agnieszka Paluch-Wyszyńska

Joga Twarzy wg metody Danielle Collins Face Yoga Method, łączy w sobie najbardziej efektywne tradycyjne techniki, dzięki którym w bezpieczny sposób możemy uzyskać doskonałe efekty przeciwzmarszczkowe. To połączenie ćwiczeń twarzy, masażu twarzy, akupresury i relaksacji, które w sposób synergiczny poprawiają kondycję całej twarzy.

Joga twarzy

Wiadomym jest, że starzenie się tkanek ludzkiego organizmu jest procesem naturalnym i nieuniknionym. Jeśli z wiekiem słabnie nasza aktywność fizyczna wpływa to na spadek masy mięśniowej i szybsze starzenie się skóry. Średnia intensywność spadku masy mięśniowej, po 40-stym roku życia, wynosi około 6% na każdą dekadę! Malejąca aktywność fizyczna działa na niekorzyść zmian masy mięśniowej. Utrzymując wysoką aktywność fizyczną twarzy, można w naturalny sposób hamować postępującą degradację tkanek, wzmocnić masę mięśniową i opóźniać procesy starzenia.

Joga Twarzy to nic innego jak ćwiczenie mięśni oraz praca ze skórą. To połączenie ćwiczeń twarzy, masażu twarzy, akupresury i relaksacji.

Co sprawia, że Joga Twarzy jest wyjątkowa?

Wykonując ćwiczenia i masaże prócz wzmacniania siły mięśni, pracujemy na poziomie trzech warstw skóry: tkanką podskórną, skórą właściwą oraz naskórkiem, przez co poprawia się krążenie i zwiększa dopływ tlenu do komórek skóry, dzięki czemu stają się one bardziej odżywione. Poprzez specjalnie zaprojektowane techniki masażu,, pracujemy na środkowej warstwie skóry, pobudzając proces produkcji kolagenu i elastyny. Pracując również z układem limfatycznym, cera będzie oczyszczona z toksyn, zdrowa, z pięknym blaskiem, zwiększy się jej zdolność do absorpcji kremów.

Czego możemy się spodziewać ćwicząc Jogę Twarzy?

Dzięki ćwiczeniom mięśnie twarzy stają się silniejsze, co zwiększa ich jędrność i napięcie. Dobra kondycja mięśni przekłada się na dobrą kondycję skóry twarzy, która połączona z mięśniami staje się bardziej napięta i sprężystsza. Wszystko to procentuje redukcją bruzd i zmarszczek. Poprzez regularny masaż twarzy wzrasta cyrkulacja i przepływ limfy, przez co zalegające w twarzy toksyny zostają usunięte. Dzięki temu pozbywamy się szarego odcienia cery, redukujemy obrzęki oraz cienie pod oczami. Akupresura redukuje napięcie, zwiększa cyrkulację i daje zdrowy blask skórze. Stosowanie technik odprężania twarzy, pomoże zredukować i zapobiegać i zmarszczkom i bruzdom, które powstają poprzez stres, marszczenie twarzy, czy różnego rodzaju grymasy. Dzięki technikom odprężenia sprawimy, że nasza twarz zyska bardziej łagodny, młodzieńczy wygląd.

Joga twarzy to głównie inwestycja w kapitał naszej cery na przyszłość. Dzięki regularnym ćwiczeniom spowalniamy procesy starzenia się skóry nawet o 10 lat. Systematyczna praktyka przełoży się na redukcję drobnych zmarszczek i wygładzenie bruzd, jednak najważniejszym efektem jogi twarzy jest to, że poprzez dobrą kondycję mięśni, spowolnimy procesy starzenia się skóry twarzy.

Jak często należy praktykować Jogę Twarzy?

Joga Twarzy, dla osiągnięcia zamierzonych efektów, wymaga od nas systematyczności. Konieczne jest wykonywanie ćwiczeń regularnie tj. 6 razy w tygodniu.

Komu dedykowana jest Joga Twarzy?

Joga twarzy przeznaczona jest dla wszystkich. Zarówno dla osób, które zauważyły u siebie pierwsze oznaki starzenia, czy też osób które mają już głębokie zmarszczki lub bruzdy. Metoda ta jest również doskonałym środkiem zapobiegawczym. Osoby, które nie zauważyły jeszcze pierwszych zmarszczek, praktykując jogę twarzy mogą opóźnić proces ich pojawienia się nawet o 10 lat.

Podczas wizyty przeprowadzana jest ankieta, na podstawie której dobierane są odpowiednie ćwiczenia jogi twarzy, które należy praktykować w domu. Miesiąc po konsultacji umawiamy się na spotkanie kontrolne, podczas którego weryfikowana jest poprawność ćwiczeń, wprowadzane są ewentualne korekty. Po trzech miesiącach zaleca się powtórzenie sesji, celem zmiany zestawu ćwiczeń, tak aby ich efekty były jak najbardziej optymalne.

Cena konsultacji (w tym materiały w formie papierowej i folmowej oraz wizyta kontrolna) – 250,00 zł
Czas trwania wizyty 1h 30 min