Masaż twarzy anti-aging

relaks

Masaż próżniowy silikonowymi bańkami kosmetycznymi

Wykonane z miękkiego silikonu, używane są przede wszystkim do masażu kosmetycznego twarzy, jednak sprawdzają się również jako element wspomagający przy masażu leczniczym w przypadku obrzęku limfatycznego twarzy. Bańki są bezpieczne a podczas ich stosowania nie ma potrzeby używania ognia, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych szklanych baniek. Masaż bańką jest masażem próżniowym, swoje działanie opiera na podciśnieniu, a dzięki elastycznej strukturze podczas masażu można regulować stopień zasysania bańki na skórze. Do masażu twarzy wykorzystuje się bańki o wysokości 8 cm, średnicy wewnętrznej 2 cm – przeznaczone do masażu całej twarzy i szyi oraz bańki o wysokości 5 cm, średnicy wewnętrznej 0,7 cm przeznaczone do masażu delikatnej skóry wokół ust i oczu.

Masaż łączy w sobie manualne techniki pracy z mięśniami twarzy oraz masaż próżniowy bańkami.

Jak działają bańki do masażu twarzy?

Masaż bańką poprawia kondycję naczyń włosowatych, redukuje zmarszczki, zwiększa wchłanianie kosmetyków co daje podwójny efekt odżywienia skóry. Poprawia krążenie, przepływ limfy i płynu śródmiąższowego. Masaż próżniowy pomaga wyeliminować zjawisko stagnacji w skórze, intensyfikuje procesy metaboliczne i pobudza „oddech” skóry. Dzięki masażowi skóra staje się elastyczna, bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych, zwiększa się aktywność skurczowa mięśni twarzy, poprawia się napięcie i elastyczność skóry.

Kto może stosować bańki?

Masaż mogą stosować osoby w każdym wieku, które chcą odżywić skórę, zredukować zmarszczki, poprawić napięcie i elastyczność cery.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania baniek?

  • gorączka nieznanego pochodzenia
  • choroby nowotworowe i zakaźne
  • padaczka, zespół odstawienia alkoholu czy narkotyków
  • stwardnienie rozsiane (SM) w okresie nowego rzutu choroby
  • przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry (włączając w to siniaki i obrzęki niewiadomego pochodzenia)
  • hemofilia
  • cera naczyniowa
  • niewydolność krążenia (np. zapalenie żył i żylaki), a także nadciśnienie tętnicze, wady serca i choroby serca
  • miesiączka
  • ciąża

Cena zabiegu – 100,00 zł

Czas trwania wizyty 45 min

 

Miofascioplastyka twarzy

To specyficzna technika stymulacji struktur powięziowo-mięśniowych okolic twarzo- i mózgoczaszki oraz szyi, ramion, dekoltu i pleców, która wywiera wpływ ogólnoustrojowy i miejscowy na tkanki, ich wygląd i kondycję.

Tonizuje twarz i ciało, szybko usuwa napięcia fizyczne i psychiczne, przynosi ciepłe ukojenie a przez to doskonale nadaje się do tzw. postępowania antystresowego oraz anti-aging. 

Świetnie sprawdza się w funkcjonalnej naturalnej odnowie biologicznej twarzy i ciała. Jest wskazana przy kuracjach odmładzających twarzy, w postępowaniu estetycznym oraz terapeutycznym np.: w schorzeniach i urazach nerwów twarzy i ich konsekwencjach, bólach głowy i migrenach, napięciach stawów skroniowo-żuchwowych, napięciu i bólu karku, ramion, pleców etc.
Jest elementem drepoterapii  czyli wielowarstwowej terapii twarzy i można ją stosować przed i w trakcie każdej innej terapii czy masażu.

Cena zabiegu – 100,00 zł

Czas trwania wizyty 45 min