Terapie przeciwtrądzikowe

Zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego i hormonalnego, mogą być odpowiedzialne za trądzik, przewlekłe procesy zapalne w obrębie skóry twarzy i trudności w ich leczeniu. Terapia przeciwtrądzikowa to połączenie detoksykacji organizmu, spersonalizowanej diety i suplementacji oraz spersonalizowaną, domową, naturalną pielęgnacją. W ramach terapii zalecane jest stosowanie kosmetyków terapeutycznych przygotowywanych przez terapeutę, na bazie ziół i leczniczych wyciągów roślinnych.

Terapia przeciwtrądzikowa

Czym jest terapia przeciwtrądzikowa?

To holistyczne podejście do leczenia trądziku. Udowodniono, że trądzik nie jest tylko chorobą skóry, wynika z zaburzeń na poziomie układu pokarmowego czy hormonalnego. Odpowiednio przeprowadzony wywiad, wraz z celowanymi badaniami, wskazuję drogę indywidualnej terapii.

Podczas wizyty wypełnia się ankietę funkcjonalną organizmu, podzieloną na obszary tematyczne. Weryfikują one stan funkcjonowania np. wątroby czy jelit. Ich zaburzenia funkcjonowania, mogą być odpowiedzialne za przewlekłe procesy zapalne w obrębie skóry twarzy i trudności w ich leczeniu. Następnie, zlecane są badania laboratoryjne, niezbędne do prowadzenia terapii.

Terapia przeciwtrądzikowa to połączenie detoksykacji organizmu, spersonalizowanej diety i suplementacji oraz spersonalizowaną, domową, naturalną pielęgnacją. W ramach terapii zalecane jest stosowanie kosmetyków terapeutycznych przygotowywanych przez terapeutę, na bazie ziół i leczniczych wyciągów roślinnych.

Harmonogram terapii przeciwtrądzikowej

Podczas pierwszej konsultacji przygotowywany jest indywidualny plan terapii. Otrzymuje się zalecenia żywieniowo-suplementacyjne oraz zalecenia pielęgnacyjne, na pierwsze 2/3 miesiące. Następna wizyta weryfikuje postępy terapii, wprowadzane są zmiany, zależne od stanu cery. Terapia trwa do momentu wyleczenia zmian trądzikowych. Co ważne, podczas trwania całego procesu terapii, jesteśmy do Waszej dyspozycji każdego dnia.

Należy mieć na uwadze fakt, że każdy z nas jest inny, w związku z czym harmonogram terapii będzie się różnił w zależności od osoby. Cała terapia przeciwtrądzikowa trwa od kilku do kilkunastu  miesięcy, w zależności od przypadku, jednak w efekcie cera odzyskuje blask, staje się gładsza, znikają zmiany trądzikowe czy przebarwienia, czego dowodem są liczne pozytywne opinie naszych zadowolonych podopiecznych.

Komu dedykowana jest terapia?

Jeśli borykasz się z przewlekłymi zmianami trądzikowymi zapalnymi, ropnymi, kaszakami czy trądzikiem różowatym to znak, że ta terapia jest właśnie dla Ciebie.

Cena pierwszej konsultacji – 180,00  zł

Czas trwania wizyty 1h – 2h

Każda kolejna wizyta 150,00 zł.